Kui teekatet talvel korralikult hooldatakse, saate nautida esteetiliselt meeldivat sillutist kogu aasta jooksul. Enne soola kasutamist või jäätõrjet ja tõhusate hooldusvahendite kasutamist võtke arvesse meie ekspertide soovitusi.

Külm hooaeg paneb iga teekatte tõsiselt proovile. Mitte ainult seetõttu, et ööpäeva temperatuurid võivad vahelduda plusskraadidest pärastlõunal miinuskraadideni öösel, vaid ka ebakorrapärase hoolduse tõttu, mis võib põhjustada sillutise korrosiooni, värvimuutusi, kahjustusi, muhke ja lohke. Millist hooldust kivisillutis talvel vajab? Kuidas vältida kahjustusi, korrosiooni või pleekimist kevadel? Milliseid hooldusvahendeid kasutada? Miks on sool kahjulik? Ennekõike, kuidas hoida kivisillutis kogu aasta kaunina? Need küsimused on olulised nii erakinnistute omanikele kui ka avalikku ruumi hooldavatele ettevõtetele.

Millist hooldust kivisillutis talvel vajab? Toome välja mõned soovitused meie ekspertidelt.

Milline on õige hooldus? Milliseid vahendeid kasutada?

  • Jäätõrjeks kasutage ainult tehnilist magneesiumkloriidi
  • Jääsulatussoola kasutamine on kivisillutise esimesel kasutusaastal keelatud
  • Sillutise libedusetõrjeks kasutage liiva
  • Vältige pinna kahjustamist puhastustöödel

NB! Nagu eelpool mainitud, ei ole teekatte hooldusel soovitatav kasutada jääsulatussoola, kuna jääd sulatades mõjutab see ka betoontoodete kvaliteeti. Jääsulatussoola kasutamine põhjustab:

  • betooni korrosiooni
  • toote värvimuutusi

Sool. Kas see on parim lahendus?

Niisiis ei ole jääsulatussool parim valik. Kivisillutise tootjad soovitavad kasutada liiva. Liiv on looduslik ja väga keskkonnasõbralik materjal. Liiv on betoonkattele kõige vähem kahjulik, see ei põhjusta korrosiooni ega värvimuutusi.

Mis on betooni korrosioon?

Korrosioon on betooni struktuuri lagundamisprotsess, mis vähendab toote deklareeritud toimivust ja vastupidavust.

Kuidas mõjutab külm tee aluskihte? Kuidas see mõjutab sillutuskive?

Sillutise all olevad kihid sisaldavad teatud määral niiskust, mis temperatuuri muutudes tsükliliselt külmub ja sulab. Oletame, et teie kivisillutis on õigesti paigaldatud ehk kasutatud on soovitatavaid kihimahte ja fraktsioone ning õigete vuugitäiteainetega on tagatud vajalik vee läbilaskvus. Sellisel juhul ei saa sillutis talvel kannatada, sellele ei teki kevadel käiguradasid, süvendeid ega üleskerkinud kohti. Tulemuseks on kevadel sile ja korralik pind.

Kui aga märkate, et katend on kevadel üles kerkinud, tuleb see kohe parandada, vastasel juhul võivad sillutiskivid saada kahjustada ja muutuda ohtlikuks.

Betoontooted ja levinumad müüdid nende kohta